ČTENÁŘSKÝ KLUB PRO PŘEDŠKOLÁKY

Čtenářský klub je koncipován zejména jako podpora a doplnění vzdělávacího programu mateřských škol a podporuje rozvoj budoucího čtenářství. Hlavním cílem je zvýšit povědomí o možnostech, které knihy nabízejí. Hravou a nenásilnou formou se děti naučí orientovat v knihovně a zároveň pracovat s knihami. Každá lekce se bude týkat jedné vybrané knihy, kterou si s dětmi přečteme, doplníme ukázkami, hrami a výtvarnou činností. Součástí lekce bude i práce s interaktivní tabulí.

Jak se přihlásit?

Čtenářský klub se koná v knihovně zdarma. Délka lekce je 30-50 minut. Doporučený počet pro jednu lekci je 10-15 dětí. Po dohodě lze délku, téma nebo náplň pozměnit a přizpůsobit.

Klub se koná vždy v úterý, středu a čtvrtek od 8.30 do 12.00 hodin v průběhu celého školního roku (září až červen).

Přihlášení je možné na základě sdíleného přihlašovacího formuláře, který rozešleme vždy na začátku měsíce. Objednávání je možné do 15.dne v měsíci na měsíc následující (např. do 15. května se můžete přihlásit na červen).

Přihlášení na lekce je závazné a každou změnu je nutné oznámit nejpozději dva dny před termínem emailem nebo telefonicky.

V případě zájmu o účast v Čtenářském klubu nás kontaktujte prostřednictvím telefonního nebo emailového spojení. 

Kontakt: Mgr. Veronika Košťáková, Petra Misarová, tel. 415 243 243, mob. 606 718 944, e-mail: akce@mekzatec.czMěsto Žatec Ůstecký kraj Severočeská vědecká knihovna NK SKCR Vaše Literatura Čtení pomáhá Čte si rád Kamarádka knihovna Celé česko čte dětem ČBDB Magnesia Litera Portál české literatury