LEKCE PRO ŠKOLY 2019

V pátek 22. března 2019 proběhla dvě autorská čtení spisovatelky Dany Šianské pro žáky 5. tříd základních škol. Autorka dětem představila svoji dosavadní tvorbu, pohovořila o tom, co ji vedlo k napsání knih a přečetla z nich krátké ukázky. Dále se věnovala své nejnovější knize Kletba prince Fabrise, kdy četbu ukázek prolínala s diskuzí s dětmi. Na závěr došlo také na zvídavé dětské otázky. Besed s autorkou se zúčastnilo více než 80 dětí.

V průběhu týdne od 10. do 14. června se uskutečnilo několik vystoupení ilustrátora Adolfa Dudka v žateckých mateřských a základních školách. Dětem ve svých interaktivních programech Cestovatelské kreslení a Malování pro děti ukázal, že kreslit dokáže každý, i když si to nemyslí. Vykouzlil úsměv i slzy smíchu na mnoha tvářích. Spokojenost vládla nejen na straně dětí, ale i dospělých a již nyní se všichni těšíme na další setkání s ním plné radosti. 

S koncem školního roku uspořádala Městská knihovna Žatec již tradiční akci pro prvňáčky. V budově divadla se odehrál slavnostní akt pasování prvňáčků na čtenáře pod pasovací taktovkou známého ilustrátora Adolfa Dudka. Jako první byla na programu zábavná interaktivní pohádka O třech malých prasátkách. Pan Dudek rozesmál a zapojil do vyprávění nejen malé školáčky, ale i paní učitelky a přítomné rodiče, prarodiče a přátele. Po přečtení čtenářského slibu bylo postupně slavnostně pasováno přes 230 prvňáčků. Školáci dostali jako dárek pamětní medaili, pěknou knížku a poukázku do knihovny. S tou se pasovaný školák může do konce června nechat zdarma zaregistrovat v knihovně.


Město Žatec Ůstecký kraj Severočeská vědecká knihovna NK SKCR Vaše Literatura Čtení pomáhá Čte si rád Kamarádka knihovna Celé česko čte dětem ČBDB Magnesia Litera Portál české literatury