LEKCE PRO ŠKOLY 2020

Ve dnech 20. a 21. ledna 2020 se konaly besedy se spisovatelkou Markétou Harasimovou pro žáky základních a středních škol. Besed s názvy Kočkohrátky, Domácí násilí či Uteč své depresi se zúčastnilo více než 150 žáků.


V měsíci březnu, věnovanému aktivitám pro čtenáře a na podporu čtení, uspořádala Městská knihovna Žatec již tradiční akci pro prvňáčky. V budově městského divadla se odehrál slavnostní akt pasování prvňáčků na čtenáře pod pasovací taktovkou známého ilustrátora Adolfa Dudka. Jako první byla na programu zábavná interaktivní pohádka O šípkové Růžence. Během svého vystoupení pan Dudek rozesmál a zapojil do vyprávění nejen malé školáčky, ale i paní učitelky a přítomné rodiče, prarodiče a přátele. Po předvedení svého krátkého třídního vystoupení na pódiu a složení čtenářského slibu bylo postupně slavnostně pasováno na čtenáře téměř 240 prvňáčků. Školáci dostali na památku upomínkové předměty amožnost do konce března se nechat zdarma zaregistrovat v knihovně a využívat tak veškerých nabízených služeb a aktivit. 

Město Žatec Ůstecký kraj Severočeská vědecká knihovna NK SKCR Vaše Literatura Čtení pomáhá Čte si rád Kamarádka knihovna Celé česko čte dětem ČBDB Magnesia Litera Portál české literatury